sobota, 12 lipca 2014

{nr. 647} [Violetta 3] Odkrywamy tajemnice nowego krążka!Do premiery trzeciego sezonu w Argentynie pozostało zaledwie 15 dni, a do premiery nowej płyty Gira mi canción [klik] nie cały tydzień. Myślę, że to jest odpowiedni moment, aby odkryć co kryją w sobie nowe piosenki, na nowym krążku. Jeśli jesteście ciekawi- zapraszam do postu! 

INSPIRACJA
Po odbyciu się pierwszej konferencji prasowej związanej z Violetta 3 (kawałek tu) dowiedzieliśmy się wiele ciekawych informacji. Jedną z nich jest ta, że nowe piosenki będą inspirowane królem muzyki Michaelem Jacksonem. Lecz nadal będą mieć w sobie tą magię, którą tworzy muzyka z serialu. Oto kawałek Michaela:Jak sami słyszycie, jest podobieństwo między tą piosenką a np.En Gira (dla porównania niżej w poście).

Utwory
Dla przypomnienia wypiszę jeszcze raz:1-En Gira                                          1.W trasie
2-Amor en el Aire                           2.Miłość w powietrzu
3-Supercreativa                             3.Super aktywna
4-Encender Nuestra Luz            4.Rozpalać nasze światło
5-Ser Quien Soy                           5.Być kim jestem
6-Quiero                                         6.Chcę
7-Rescata mi Corazón               7.Ratuj moje serce
8-Aprendí a Decir Adiós            8.Nauczyłam się powiedzieć żegnaj
9-Descubrí                                    9.Odkryłem/am
10-Queen of the Dance Floor  10.Królowa parkietu
11-Underneath it All                   11.Pod tym Wszystkim
12-A Mi Lado                               12.Przy moim boku
13-Friends 'till the End             13.Przyjaciele do końca

Przypuszczenia1.En Gira- czyli W Trasie piosenka, która na pewno będzie wykonywana przez wszystkich uczniów studia. Opowiada o życiu, emocjach przeżywanych podczas światowego turne Violetta En Vivo (niedoczekanego w Polsce :c) 25 czerwca na kanale latynoskiego DC pojawiła się połowa tejże piosenki w wersji letra. Po 2 tygodniach od opublikowania, ma prawie 600000 wyświetleń. Piosenka stała się hitem w krótkim czasie, mam nadzieję, że reszta utworów będzie również tak piękna, muzykalna i świetnie wykonana jak En gira.2.Amor en el Aire- czyli Miłość w powietrzu. I tu mamy pewność! Jest to solówka Leona! W jednym z prom jest kawałek tej pięknej piosenki miłosnej. Sam Jorge w wywiadzie powiedział: Związek Leóna i Violetty będzie znacznie silniejszy, lecz będą problemy, z którymi będą musieli sobie poradzić jako para. Pod spodem promo, w którym słyszymy kilkusekundowy urywek piosenki Leóna. To myślę, że wyjaśnia też zdjęcie pary w balonie.

   

3.Supercreativa- czyli Super kreatywna. I tu mamy niespodziankę! To piosenka serialowej Violetty! Jest to zaskakujące odkrycie! Wszystkie podejrzenia padały na serialową Ludmiłę. A tu producenci nas zaskoczyli!4.Encender Nuestra Luz-czyli Rozpalać nasze światło.Tytuł piosenki bardzo wyjątkowy. Czy tu chodzi o miłość? Czy bardziej o sławę? Alę wiemy na pewno, że ta oto piosenka należeć będzie do naszych dziewczyn: Violetta, Ludmiła, Camilla, Francesca i Naty. Okazuję się, że ta piosenka pokaże, że dziewczęta nie są już podzielone. Mowa tu o Ludmi i Violi. Czy te przeciwieństwa się połączą i wyjdzie z tego szczera przyjaźń?  Zdaje mi się, że to będzie piękna piosenka!

5.Ser Quien Soy- czyli Być kim jestem. Tytuł jak dla mnie piękny. Słowa, które opisują myśli chodzące teraz wszystkim po głowie. Wszyscy uczniowie spełnili swoje marzenia, a nawet może o tym nie śnili, że cały świat będzie o nich słyszał. To jest ta chwila gdy każdy może powiedzieć sobie prosto i bez zastanowienia Być kim jestem. Ta piosenka należy do przebojowego Diego!
 
6.Quiero- czyli Chcę. I tu następne zaskoczenie. Słyszałam plotki, że to mam być solówka Martiny lecz okazała się Mechi! Tak- serialowa Ludmiła będzie śpiewać właśnie tą piosenkę. Lecz o czym będzie opowiadać? Fedemiła, czy zachcianki Lu lub po prostu o marzeniach.


7.Rescata mi Corazón- czyli Ratuj moje Serce. Ta piosenka nie była na początku przypisywana do nikogo. Dziś już wiemy, że wykona ją Federico! Czyżby Fedemiła miała kryzys, a Fede z tego powodu bardzo cierpiał? Przekonamy się wkrótce!

8.Aprendí a Decir Adiós- czyli Nauczyłam się powiedzieć żegnaj. Piosenka, o której już wcześniej słyszeliśmy. I wiedzieliśmy, że będzie należeć do Fran! Może jakieś rozterki sercowe? Albo trudna rozłąka z każdym miastem i krajem odwiedzonym przez uczniów w trasie? Zobaczymy.

9.Descubrí- czyli Odkryłam. Zaśpiewa ją serialowa Violetta. Bez owijania w bawełnę, domyślam się, że zaśpiewa o tym, że odkryła siebie. To ostatni sezon, a 1 wcześniej to była mała dziewczynka zamknięta w wierzy. Dziś nie ma osoby, która jej nie zna.


  
10.Queen of the Dance Floor- czyli Królowa parkietu. Utwór przeznaczony dla zespołu chłopaków. Mowa tu o Leonie, Maxim, Broadwayu, Fede i Andres. Zdziwił mnie fakt, że nie ma tu Diego oraz to dlaczego to Królowa parkietu a nie Król. Już wkrótce znajdziemy na to wszystko odpowiedź!

11.Underneath it All- czyli Pod tym wszystkim. Piosenka Violetty. Wygląda na to, że po prostu jest wykończona wszystkimi problemami i ma dość. Ale o co dokładnie chodzi i czemu jest po angielsku? Niestety na to pytanie nie umiem odpowiedzieć. Może wkrótce...


12.A Mi Lado- czyli Przy moim boku. Przyjaźń- piękne słowo. I właśnie ta piosenka będzie o przyjaźni 3 dziewcząt myślę, że każdy wie. Fran Viola i Cami- ta piosenka jest o nich i ich. Mam nadzieję, że podbije serce każdego.


13. Friends 'till the End- czyli Przyjaciele do końca. Ostatnia już na płycie piosenka, która należy do wszystkich uczniów studia. Tytuł brzmi na pożegnalny, ale na pewno ta piosenka finałową nie jest.

PODSUMOWUJĄC
Czy może producenci zrobią niespodziankę i ta płyta będzie do połowy serii a wydadzą drugą. Widzicie, że nie ma duetu żadnej pary, nawet Leonetty, która na każdej płycie miała swoje miejsce. Również, żaden nowy aktor nie ma własnej piosenki, tylko Damien w Friends 'till the End. Brak też obiecywanego duetu Cami i Naty. Cóż zobaczymy!

A co wy myślicie na ten temat?

14 komentarzy:

 1. Świetny post :) Spisałaś się :) Na pewno zostaniesz ! Dobra robota Wera :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Post bardzo dobry ;) Proszę abyś zajrzała na swojego maila.

  OdpowiedzUsuń
 3. Anonimowy21:57

  Miałam wrażenie, że przynajmniej 1 piosenkę uslyszymy w wykonaniu Leona i Violetty... Ale z tego proma wnioskuję, że piosenka Fran będzie ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Anonimowy22:01

  Super post! Nie mogę doczekać się trzeciego sezonu <333 /misia

  OdpowiedzUsuń
 5. Anonimowy22:54

  Jestem trochę zawiedziona... Proszę bez hejtów, bo każdy ma prawo wyrazić swoją opinię. Nie ma żadnego duetu co najbardziej mnie zawiodło. Chciałabym by był jakiś duet typu: Fedemila, Bromila, Marcesca, Naxi i mój wyczekiwanym Cami i Naty. Osobiście uwielbiam Leona, lecz Leonetta mi się przejadła i jesli chodzi o duet, to chciałabym cos bardziej 'kreatywnego'. Sądzę, że Violetty jest strasznie faworyzowana, wiem, że to główna bohaterka etc. Jednak są osoby mniej doceniane. Moim zdaniem wiele osób bardziej ucieszyloby się z tego upragnionego duetu Cami i Nati, niż z kolejnej solówki Vilu. Ponadto nowe postacie, gdzie one są

  OdpowiedzUsuń
 6. Anonimowy22:56

  CD. *?*
  Bardzo się cieszę z solówki Leona i Fede :*:*
  Mam nadzieję, że to nie będzie jedyna płyta odnośnie tego sezonu i będzie ich więcej oraz postaci mniej docenione, będą mogły się wykazać. Taka moja nadzieja :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Anonimowy23:52

  Jestem bardzo niezadowolona, że Leonetta nie ma swojej piosenki

  OdpowiedzUsuń
 8. Anonimowy10:04

  Są tylko dwie piosenki grupowe :c Lili

  OdpowiedzUsuń
 9. Pierwszy post w twoim wykonaniu bardzo dobry :3 Ja poćwiczyłabym tylko takie ozdabianie postów, żeby wyglądały bardziej estetycznie ;)

  Szkoda, że nie ma piosenki duetowej Cami i Naty... być może pojawi się w serialu, ale nie jest na tyle ważna by być na płycie. Widzę, że nie ma Leonetty i jest malutko grupowych utworów- trochę szkoda.

  OdpowiedzUsuń
 10. Piosenki zapowiadają się świetnie tylko szkoda, że nie ma duetu Leonetty :)

  OdpowiedzUsuń

Każdy pozostawiony przez Was komentarz jest silną zachętą do dalszego pisania♥