poniedziałek, 21 lipca 2014

{nr. 680} [Violetta] Jak zmienia się czołówka serialu na przestrzeni trzech sezonów.

Wczoraj, a tak właściwie to dzisiaj baaardzo wczesnym rankiem mieliśmy okazję zobaczyć 30 minutowy odcinek trzeciego sezonu. Było wiele emocji, a o szczegółach możecie poczytać w podsumowaniu Tini [klik post]. Oprócz tego jeśli jeszcze nie obejrzeliście przedpremierowego odcinka koniecznie zajrzyjcie do [tego posta].


Dzisiaj jednak nie będziemy zajmować się tym co mogliśmy ujrzeć w odcinku, a pod lupę weźmiemy czołówkę serialu. Porównamy sobie czym rożni się każda czołówka i co nowego wprowadza. Jeżeli jesteście ciekawi zapraszam do rozwinięcia posta.

Sezon pierwszy

Czołówkę z pierwszego sezonu każdy z was na pewno pamięta, ponieważ drugi sezon ma niemalże identyczną, a to ten sezon mogliśmy jeszcze do nie dawna oglądać [teraz mamy okazję przypomnieć sobie odcinki pierwszej serii]. Gdy pierwszy raz ja widzieliśmy było to dla nas coś całkiem innego- fascynującego.

A kogo mogliśmy zobaczyć w pierwszosezonowej czołówce?

German, Violetta, León, Tomas, Angie, Jade, Matias, Olga, Ramallo, Francesca, Camila, Maxi, Pablo, Beto, Braco, Napo, Gregorio, Luca, Ludmiła, Naty, Andres, Broadway.


Osoby podkreślone znikają z czołówki w drugim sezonie, a na ich miejsce pojawiają się nowe. Właśnie, jeśli chodzi o drugi sezon- co zmieniło się w jego czołówce?

Sezon drugi

Tutaj czołówka nie zmieniła się praktycznie w cale, bynajmniej jeśli chodzi o styl. Niektóre postacie zniknęły, ponieważ nie ma ich już w serialu, a na ich miejsce weszły nowe.

Kogo mogliśmy zobaczyć w czołówce drugosezonowej?

German, Violetta, León, Angie, Jade, Matias, Olga, Ramallo, Francesca, Camila, Maxi, Pablo, Beto, Gregorio, Ludmiła, Naty, Andres, Broadway. Pojawiły się nowe postacie- Diego, Esmeralda, Marco oraz Lara.


Powiem wam, że trochę jestem zawiedziona, że w tym sezonie producenci nie postanowili nic zmienić. Violetta dojrzała, wszystkie postacie wyglądają całkiem inaczej, a co najważniejsze już nie ma podziału Francesca, Maxi i Cami kontra Ludmiła, Leon, Naty i Andres. Można powiedzieć, ze czołówka zaprzecza trochę temu co jest w serialu.

Sezon trzeci

Czołówkę do tego sezonu mogliśmy zobaczyć już dzisiaj podczas przedpremierowego odcinka. Czy coś się zmieniło od poprzednich sezonów? Niby tak, ale jednak nie do końca.


Piosenka została zmiksowana, co dodaje jej trochę innego charakteru- wydaje się być dojrzalsza. Ale czy jeśli widzimy Violettę z pierwszego sezonu kojarzy się nam ona z trzecią serią, gdzie główna bohaterka diametralnie się zmieniła z wyglądu? Raczej nie. Mam mieszane uczucia co do tej czołówki. Z jednej strony jest fajna, unowocześniona i widać, ze poprawiła się trochę grafika. Jednymi słowy została ona po prostu odświeżona. Szkoda, że producenci nie zmienili jej całkowicie, aby była podobna do pierwszego proma o En gira [klik]. Myślę, że byłoby to dobre posunięcie. Aczkolwiek z drugiej strony... czy opłaca się zmieniać czołówkę tylko na jeden sezon? Sama nie wiem.

Oczywiście z czołówki zniknęła Lara, a na jej miejsce wskoczyła Gery i Clement. Przy Jade i Matiasie pojawiła się mama Ludmiły- Priscila. Pojawił się także Milton- nowy nauczyciel śpiewu oraz Marotti.


Podsumowując.

Z pierwszego na drugi sezon czołówka praktycznie się nie zmieniła. Trzeci sezon wprowadził już swoje trzy grosze i początek jest o wiele lepszy. Mimo to uważam, ze producenci mogli zmienić w niej wszystko, a tak na prawdę tylko ją odświeżyli.

A wam która czołówka najbardziej się podoba? Ta z pierwszego, drugiego, a może trzeciego sezonu? Jak odnosicie się do tej trzeciosezonowej czołówki? Jesteście raczej zawiedzeni czy pozytywnie zaskoczeni?

5 komentarzy:

 1. pozytywnie zaskoczeni

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę, ze mogli się bardziej postarać by zaciekawić widza czymś jeszcze nowszym :)
  Maja sporo kasy przecież, więc nie byłby to dla nich problem nagrać nową czołówkę, no sama nie wiem :) Pierwsza czołówka była super, ale ta z trzeciego sezonu też mi się podoba no nie można się oszukiwać :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Anonimowy12:36

  Mi się nie podoba

  OdpowiedzUsuń
 4. Mi się podoba czołówka ze wszystkich sezonów :) Po co zmieniać na jeden sezon ? Ja się cieszę, że czołówka nie została zmieniona ino dodano nowe postacie i zremiksowano piosenkę, ponieważ postacie zostały , przypominają one to co działo się w pierwszym sezonie, gdy się wszystko zaczęło:)
  Jakby czołówka była przypomnieniem tego co się działo :) Mam nadzieję, że mnie rozumiecie:)

  OdpowiedzUsuń

Każdy pozostawiony przez Was komentarz jest silną zachętą do dalszego pisania♥