poniedziałek, 7 lipca 2014

{nr.618} [Post przypominający] Nabór, konkurs oraz akcja.

Przyszedł czas aby przypomnieć wam o tym, co obecnie najważniejszego dzieje się na blogu. Chodzi mi tutaj oczywiście o konkurs, akcję organizowaną przez Tini Polonie oraz o nabór do redakcji bloga.
Zaczniemy od konkursu, a potem przejdziemy do naboru i akcji. Jeśli chcecie wziąć jeszcze udział, w którejś z tych rzeczy, wszystko co powinniście wiedzieć znajdziecie w rozwinięciu posta.

Zadanie konkursowe jest proste, ale i skomplikowane:


Violetta 3. Odcinek 1.

Zasady:
1. Uczestnicy muszą polubić nasz fanpage *KLIK* lub zaobserwować naszego bloga.
2. Praca w pliku tekstowym (formaty pdf. doc. docx. txt.) powinna zawierać minimum 5 stron tekstu (czcionka 12 TMN)
3. Scenariusz powinien zawierać opisy miejsc, postaci, które w danej scenie występuję, etc. Wzór zostanie podany poniżej.
4. Zwycięzca będzie zobowiązany do podania swojego adresu korespondencyjnego.
5. Nagrodę wysyłamy tylko na terenie Polski.
6. Na pisanie macie okrągły miesiąc. Termin zgłoszeń upływa 20 lipca 2014 roku o godzinie 23:59.
7. Zgłoszenia wysyłajcie na adres redakcja.wordvioletta@op.pl
8. Wyniki powinny się pojawić 25/26 lipca.

A tutaj prezentuję Wam przykładową stronę scenariusza:Powinniście umieścić w nim opisy pomieszczeń (na przykład, gdy pokój Violetty ulega zmianom, albo pierwszy raz widzimy dane pomieszczenie. Ewentualnie, gdy w jadalnie na stole stoi wielki bukiet kwiatów od wielbiciela również to uwzględniamy) oraz to jakie postaci znajdują się w danym pomieszczeniu. Scenografia, stroje oraz muzyka w tle. Dodatkowo między dialogami powinniście umieścić didaskalia, czyli wskazówki dla aktorów, jak powinni się poruszać w trakcie danej sceny albo jak powinni powiedzieć daną kwestię.

Życzymy weny twórczej i mamy nadzieję, że kilka osób zgłosi się do konkursu. <najlepiej gdybyście zadeklarowali się pod tym postem ;)

 __________________________________________________________________

Nie oszukujmy się. Blog stale się rozwija, a w V-loversowym świecie z dnia na dzień dzieje się coraz więcej. Sama ledwo co ze wszystkim nadążam, a mimo, że w redakcji jest również Clarie- nie jest ona tak często by wspomóc mnie w pisaniu.

     Chciałabym zorganizować nabór, ale proszę, aby chętne osoby już teraz w komentarzu napisały czy wyślą zgłoszenie, ponieważ inaczej nabór nie ma sensu. Obecnie nie wiem ile osób zostanie przyjętych, aczkolwiek wszystko zależy od was. Mogę przyjąć nawet dwie, trzy osoby lub ani jednej.
Kogo potrzebuję?  Jednej, bądź kilku osób do pisania postów, które ukończyły 11 lat~ to przede wszystkim. Chętnie przyjmę także osobę, która zajmie się blogiem od strony technicznej- stworzy nowy szablon, nagłówek na bloga. Szczegółowe informacje znajdziecie w rozwinięciu posta.
   
Czego poszukuję u nowego redaktora.

~ Przede wszystkim chęć do pracy/pracowitość. Oczywistym jest, że osoby, które lubią pisać posty, szukać wszelakich informacji, tłumaczyć wywiady- idealnie sprawdzą się na stanowisku redaktora.

~ Dyspozycyjność. Jest to coś co będzie przeważać przy wyborze nowego członka redakcji. Oczywiście nie mówię tutaj o tym, że cały dzień i noc masz siedzieć na blogu. Nie. Dla mnie ważne jest, byś codziennie miała choć godzinę na wstawienie posta. Jako, że zbliżają się wakacje każdy z nas, pomijając wszelakie wyjazdy będzie miał więcej czasu, dzięki czemu będzie mógł poświęcić większą jego część na bloga. Rozumiem także, że każdy ma swoje życie prywatne, więc nie oczekuje, ze nowa osoba będzie wstawiać kilkanaście postów dziennie i codziennie.

~ Sumienność. Umiejętność odróżnienia plotki od prawdy. Blog nie jest miejscem na wypisywanie kompletnych bzdur bądź informacji, które nie są poparte dowodami. Jeśli masz zamiar pisać o pasztecie z wizerunkiem Violetty- lepiej się nie zgłaszaj.

~ Umiejętności pisania postów. Nie potrzebuję i nie chcę kogoś, kto za post uważa wstawienie jednego, dwóch zdjęć i dopisanie do nich krótkiego zdania.

~ Znajomość języka hiszpańskiego, włoskiego. Oczywiście nie jest to obowiązkowe, aczkolwiek bardzo mile widziane.

Wydaje mi się, że to chyba na tyle z takich podstawowych informacji. Oczywiście nie traktujcie tego, jako coś co będzie restrykcyjnie przestrzegane. Zgłoszenie napisz po swojemu i nie mów sobie na wstępie "Ja się na pewno nie dostanę". Nie wymagam od was niczego niezwykłego i każdy ma szansę dołączyć do redakcji.
   
Co musi znaleźć się w zgłoszeniu.

~ Imię i nazwisko (wystarczy tylko imię, jeśli nie chcesz ujawnić nazwiska)
~ Nick pod jakim funkcjonujesz na bloggerze.
~ Wiek.
~ Znajomość języka hiszpańskiego, włoskiego bądź francuskiego
~ Ilość czasu, którym dysponujesz w ciągu tygodnia roboczego (wtedy gdy chodzisz do szkoły) oraz w weekendy.
~ Czy masz doświadczenie w prowadzeniu bloga. Poradziłbyś sobie w napisaniu posta.
~ Jeśli tłumaczysz wywiady, artykuły, filmiki to z jakich źródeł wtedy korzystasz (opierasz się na własnej wiedzy, korzystasz ze słowników, książek, tłumacza)
~ Napisz trochę o sobie, bym mogła cie lepiej poznać, zobaczyć choć w minimalnym stopniu jaką jesteś osobą.

Myślę, że 'wymagania' nie są duże i jeśli ktoś jest zainteresowany, bez problemu poradzi sobie z wypełnieniem zgłoszenia. Ale uwaga! Nie koloryzujcie swoich zgłoszeń, bo to i tak wyjdzie w praniu, a chyba nikt z nas nie chce mieć potem zbędnych nieprzyjemności.

UWAGA! Aby móc wziąć udział w naborze trzeba być obserwatorem bloga. 

Zgłoszenia wysyłajcie na ten adres:

redakcja.wordvioletta@op.pl

Jeśli macie jakiekolwiek pytania dotyczące naboru- piszcie w komentarzach.
  __________________________________________________________________

Kochani przygotowałam dla was myślę, że dość ciekawą akcję. Każdy może wziąć w niej udział i szczerze do tego zachęcam wszystkich czytelników naszego bloga.

Zadanie jest bardzo proste. Wystarczy na kartce napisać, narysować lub nakleić napis, obraz czy cokolwiek innego co ma związek z serialem Violetta. Pamiętajcie, że możecie napisać o każdym z osobna (np. jeżeli ktoś bardzo lubi Mercedes, może napisać coś dla niej). Szczegóły w rozwinięciu posta.

Postanowiłam zorganizować akcję, dla każdego kto rysuje, maluje rysunki czy napisy z Violetty, gdyż wiem, że takich osób jest bardzo dużo. Mam dla Was dwie niespodzianki z tym związane. Praca, lub prace, które spodobają mi się najbardziej zostaną nagrodzone. Drugą nowiną jest to, że jeżeli zdjęć będzie sporo, zmontuje z nich filmik i umieszczę go na portalach internetowych, gdzie będzie możne go spamować. Kto wie, zawsze jest szansa, gdyż im więcej podamy wpis dalej, tym bardziej prawdopodobne, że obsada go zobaczy. A więc jest to kolejna szansa na to by zabłysnąć wśród obsady. Pokażmy, że Polonia  nie śpi i mimo nie miłych słów jakie usłyszeliśmy, nie poddajemy się i walczymy o zauważenie wśród obsady.

Co trzeba zrobić?
 •  wykonaj pracę ręcznie, lub komputerowo (zabronione jest kopiowanie rysunków z internetu)
 • zamieście w niej jakiś znak z Polski (np. napis: "POLONIA", czy biało- czerwone serduszko)
 • postaraj się aby praca była estetyczna

Co możemy napisać?


Pomysłów na napis, czy rysunek jest bardzo dużo. Możecie napisać swoją ulubioną parę, osobę czy nawet jakiś zwrot. Rzucę Wam kilka pomysłów:

Milion buziaków z Polski! ♥ Un millón de besos de Polonia!
[imię] Polska Cię kocha! [imię] Polonia te Ama!
Czekamy na Ciebie w Polsce. #LodoLive2015 Estamos esperando por usted en Polonia. #LodoLive2015

albo po prostu napiszmy tylko jedno słowo:

Leonetta, Ludmiła, Martina (i wiele innych)

Od kiedy do kiedy?

Na wasze prace czekam już od tego momentu, aż do 15 lipca. Myślę, że są to ponad dwa tygodnie i wystarczy wam czasu na zdjęcia. Każdy może wysłać max 3 zdjęcia.  Wyniki w pewnym sensie takiego mini konkursu pojawią się już następnego dnia. Pamiętajcie, aby nie przeoczyć terminu wysyłania prac, gdyż później nie zostaną brane one pod uwagę. Swoje prace wysyłajcie na e-mail:

tinistoessel1402@gmail.com
Mam nadzieję, że pomysł choć trochę Wam się podoba i weźmiecie w nim udział. Są wakacje, pokażmy, że nie tylko w ciągu roku, ale także podczas nich nasz kraj pamięta o  ekipie serialu Violetta!
Nie zapomnijcie o  Justynie, która też zagra w Violetcie, może warto stworzyć napis również z nią. Pamiętajcie, im więcej zdjęć tym większa możliwość zmontowania filmiku ;)

http://i.pinger.pl/pgr12/be3f62980024bf7d52a39e8e/la-bella-violetta.jpg

Mam prośbę jeżeli macie zamiar wysłać zdjęcie to napiszcie poniżej w komentarzu, gdyż akcja nie będzie miała sensu, gdy nie będzie chętnych. Życzę wszystkim powodzenia i chęci do zgłoszenia :)

 ZAPRASZAM DO BRANIA UDZIAŁU!

6 komentarzy:

 1. Pytanie do Tini Polonia. Czy widziałaś moją prace do akcji? Sprawdź hangoust. Post pomysłowy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy11:55

   Tak, widziałam Twoje prace :)

   Usuń
 2. Pytanie do Tini Polonia : Czy podasz linki stron gdzie będzie umieszczony ten filmik ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy11:53

   Tak, oczywiście, że podam link, będzie o tym osobny post. Wszystko się okaże od ilości prac, bo nie mogę Wam powiedzieć, że taki filmik powstanie gdyż prac nie mam za wiele. Więc kieruje prośbę do Was, jeżeli znacie jakieś osoby, które również interesują się serialem przekażcie im, że istnieje taka akcja czy konkurs, aby oni mogli wziąć udział razem z nami :)

   Usuń
  2. Dobrze :) Dzięki za odpowiedź :) Jakby co to mogę Ci jeszcze trochę prac wysłać , do tego filmiku:) I przekazałam dziewczynom z mojej klasy :)

   Usuń
 3. Dobrze :) Dzięki za odpowiedź :) Jak by co to mogę Ci jeszcze trochę prac wysłać :)
  I przekażę :)

  OdpowiedzUsuń

Każdy pozostawiony przez Was komentarz jest silną zachętą do dalszego pisania♥