środa, 20 sierpnia 2014

{nr. 755} [Streszczenie] Violetta 3 {Ep 17}


Spisaliście się, więc według obietnicy zabrałam się za pisanie streszczenia 17 odcinka. Co w nim się wydarzyło? Fani Diecescy naprawdę mogą być zadowoleni, gdyż głównym polem tego odcinka, była właśnie ona. Nie można też ukryć tego, że nasz Leon również potrafi zaskoczyć. Czy już wiecie kto się całował? Dla tych ciekawych oraz tych mniej zainteresowanych przygotowałam to streszczenia. Miłego czytania.

Odcinek rozpoczyna się od tego, że dziewczyny (Viola i Ludmi) rozmawiają o swoim wyjeździe. Herman i Priscilla są zaskoczeni decyzją dziewczyn i starają się im to wybić z głowy. Ludmiła zaczyna wątpić, że uda im się wyjechać, lecz Violetta jest nie ugięta. Dziewczyna widząc determinację Vilu, nie poddaje się i oznajmia im, że wyjeżdżają. Herman nie chce na to pozwolić i stwierdza, że są rodziną więc  wracają wszyscy do Buenos Aires. Violetta i Ludmiła przytulają się ze szczęścia.

W studio Leon rozmawia z Alexem, chłopak powtarza mu, że są tylko przyjaciółmi, lecz Leon trzyma się swojej wersji i nie ustępuje. Chce, aby chłopak nie robił więcej takich prezentów dla Violi. Alex po raz kolejny mówi mu, że to było w podziękowaniu za czas jaki mu poświęciła. Leon stawia sprawę jasno i odchodzi.

Andres umawia się Ericą (kuzynką Diego), gdy nagle przychodzi  Gregorio i pyta co robi tutaj (czyli ART REBEL), chłopak zaczyna się tłumaczyć, ale jego wypowiedź nie ma sensu.  Adres po chwili wychodzi, mówi, że idzie do studio i pyta czy dziewczyna wybierze się z nim. Erica się zgadza, a Gregorio robi słodką minę.

W domu Castillo Olga z Ramallo starają si wyrzucić Jade z domu. Ta jednak się upiera, że nie wyjdzie dopóki nie spotka się z Hermanem. Ramallo prosi, aby odeszła od pianina. Po chwili sprzeczki, kobieta stwierdza, że wychodzi, ale wróci dla Hermana. Ramallo mówi Oldze, że zgrana z nich ekipa, ale kobieta odpowiada, że opowiada bzdury, ale w końcu Ramallo wie lepiej..

Diego i Francesca płyną  łódką, gdy Diego wyciąga niespodziewanie gitarę i zaczyna grać piosenkę dla Fran.Usłysz i poczuj, podkręć głośność bo to... szalone
Zrozum i poczuj, złamanych serc
jestem królem, ja jestem królem, jestem królem Oo ...

I to że jestem taki, moje życie jest zwariowane
Czuję się, jakbym.. Z tobą wszystko się zmienia
I to że jestem taki, z jednym spojrzeniem

Będziesz moją miłością na zawsze

Po całym romantycznym momencie zaczyna się rozmowa. Diego nie chce ukrywać tego co czuje do Fran i chce o tym wszystkim powiedzieć. Dziewczyna się nie zgadza ze względu na Violettę i Marco. Diego tłumaczy jej, że przecież Violetta jest jego byłą dziewczyną i teraz jest szczęśliwa, na to Fran wyciąga pretekst Marco, który jest jego przyjacielem. Wszystko kończy się na tym, że Fran stawia na swoim.

Alex spotyka się ze swoim ojcem, ten pyta się gdzie tak znika na całe dnie, ten tłumaczy się, że ma lekcje z panem Hernandezem (czy jakoś tak). Ojciec chłopaka udaje, że mu wierzy, ale gdy tylko ten odchodzi prosi ochroniarza, aby ten sprawdził czy chłopak nie chodzi do studio pod jakimś innym nazwiskiem.

Dziewczyny w składzie Fran, Cami i Naty śpiewają nową piosenkę. Po jej zakończeniu Antonio pyta Marco czy nie chciałby zastąpić Leona na przedstawieniu, ten nie przyjmuje propozycji, lecz obiecuje, że to przemyśli. Francesca będą światkiem tego całego wydarzenia pyta chłopaka czemu nie chiał przyjąć tej propozycji, chłopak mówi, że to przemyśli.

W Barcelonie Herman rozmawia z Angie. Gdy ten mówił, że za nią tęsknił, ta odpowiada, że zapewne nie miał na to czasu, ze względu na Violettę, Priscilę i Ludmiłę. Do tej dwójki dołączają się Violetta i Priscilla. Ta druga zaprasza Angie do Buenos Aires, chce aby spotykała się częściej z Vilu i Hermanem. Herman i Priscilla żegnają się z kobietą.

Fran w obecności Camili  śpiewa "Aprendi a decir adiós''. Camila pyta się jak było? Fran udaje, że nie wiem o co chodzi, więc ta tłumaczy, że pyta o Diego. Dziewczyna tłumaczy jej, że dobrze wiedziała o tym wszystkim  i ma ochotę ją zabić, za to, że ją tak wkopała. Jak Fran pyta czy miała z tym coś wspólnego, dziewczyna śmiesznie mówi 'nic', więc ta odpowiada, że nie chce o nim rozmawiać. Nagle do sali wchodzi Marco (na słowa 'nie chcę o nim rozmawiać), więc chłopak odbiera to, że chodzi o niego. Tłumaczy, że szuka Antonio i odchodzi. Dziewczyny cieszą się, że nie wie o czym tak naprawdę rozmawiały.

Violetta i Angie żegnają się, obie bardzo za sobą tęsknią, ale obiecują sobie, że już wkrótce się spotkają. Oboje proszą o to, aby uważały na siebie. Angie pyta o studio, a Viola wspomina kilka zdań o Pablo. Na zakończenie rozmowy przytulają się

Fran śpiewa dla przyjaciół ( to jest Maxi, Andres i Erica), czuje się bardzo pewnie i cała piosenka brzmi świetnie, do momentu gdy zaczyna słuchać jej Diego. Dziewczyna się zestresowała i zafałszowała ostatni wers 'Nauczyłam się mówić żegnaj' - czyżby to miało coś znaczyć?W domu Hermana nowa pomocnica Olgi o mało nie spada z krzesła, na ratunek idzie jej Ramallo. Jakby to było gdyby całego zajścia nie widziała Olga? Od razu rozpoczyna się kłótnia, na całe szczęście w tym samym momencie do domu wracają Violetta i Herman łagodząc całą sytuację.

W "ART REBEL" Marco dalej ćwiczy pod okiem Gregorio. Ten dalej chwali chłopaka, ale chce aby ćwiczył dalej. Marco nie ma już siły i w jego obronie staje Diego. Dzięki przyjacielowi Marco ma trochę przerwy. Korzystając z okazji chłopcy rozmawiają o przedstawieniu. Diego mówi, że to ogromna szansa dla niego, lecz ten odpowiada, że przemyślał całą propozycję i postanowił z niej nie skorzystać. Chłopak nie rozumnie przyjaciela.

W studiu Beto rozmawia z Pablo, gdy nagle włącza mu się telefon (dzwonek gdy ktoś dzwoni) , a tam śpiewająca Olga. Przyjaciel mówi mu, że się zakochał, ale ten nie chce go słuchać.

Uczniowie mają kolejna próbę, ćwiczą układ do piosenki "Supercreativa". Po zakończeniu Marco rozmawia z Fran, ten mówi, że podjął już decyzję, ta ściska go ze szczęścia (nie wie jeszcze, że chłopaka nie przyjmie propozycji).

Do studio przychodzi Priscilla, która odprowadza Ludmiłę. Wytyka jej, że to z jej winy musieli wcześniej wrócić z Barcelony. Dziewczyna nie chce jej słuchać i wszystko zwala na Violettę. Mama Ludmiły przytakuje jej i mówi, aby na nią uważała. Do kobiet podchodzi Violetta i pyta się czy coś się stało. Pris tłumaczy jej, że chciała tylko odprowadzić córkę. Violetta i Ludmiła wchodzą do sali, wszyscy cieszą się na widok Violi, każdy chce się z nią przytulić, natomiast do Ludmiły podchodzi tylko Natalia. (szczerze mówiąc trochę mi się jej smutno zrobiło, w końcu Violę przywitali tak ciepło, a ja nie..)

Marco rozmawia z Antonio i mówi, że nie może przyjąć propozycji jaką otrzymał. Te pytał czy coś się dzieje, ale chłopak odpowiedział, że wszystko jest okey. Chłopak tłumaczy się, że to nie jest jego moment. Do Antonia podchodzi Pablo, ten mówi, że jeżeli ma czas to niech mu towarzyszy.

Matias szuka Jade, ale nigdzie jej nie ma. Siada na ławce i próbuje z nim rozmawiać, mim uznał, że Matias jest tak głupi ,że szkoda z nim rozmawiać i odchodzi. Chłopakowi udaje się znaleźć siostrę, wręcza jej pieniądze a ta jest zadowolona.

Fran ćwiczy układ do swojej piosenki, gdy przerywa jej Maxi, gdyż szuka płyty. Po nim zaraz przychodzi Diego, dziewczyna nie chce z nim rozmawiać, boi się, że ktoś ich może zauważyć. Chłopakowi wogle to nie przeszkadza i umawia się z dziewczyną na później.

Antonio i Pablo rozmawiają z Gregorio, aby ten wrócił do studio (albo i pomógł, nie jestem za bardzo pewna). Ta rozmowa jest bardzo trudna dla obu stron. Do rozmowy włącza się również Pablo i mówi, że jest on potrzeb ny całemu studio. Mężczyzna wymięka i się zgadza, a po tym przytula się wraz z Pablo. Do całej trójki podchodzi Leon. Gregorio odchodzi, a reszta zaczyna rozmawiać.

Leon: Jestem, o co chodzi.
Antonio: Chcieliśmy z Tobą porozmawiać.

Leon: Tak wiem, mam dużo na głowie, ale nie wiem co mógłbym dla Was zrobić.
Pablo: Bardzo Cię potrzebujemy na całym przedstawieniu 'En Gira'
Antonio: Wystarczy, zostaw mnie z nim sam na chwilę... Pablo, zostaw nas..
Leon: Naprawdę jest tak źle?
Antonio: Tak.
Leon: A sponsorzy?
Antonio: Są, ale  to nie zawsze tak działa, potrzeba czasu. Bardzo Cię potrzebujemy, szanujemy Twoją decyzję, ale wierzymy, że nam pomożesz. Wiemy, że chcesz spełniać swoje marzenia. Nie chcę, abyś od razu zmieniał swoje plany, potrzebuje Twojej pomocy.. dla studio, ale dąż do swoich celów.
Leon: Przepraszam to Violetta, muszę odebrać.
Antonio: Dobrze, pamiętaj nigdy się nie zmieniaj.
Leon: Dziękuję.

Violetta natyka się w studio na Alexa. Chwilę rozmawiają, ta dziękuję mu za wiadomość (viedo) jakie jej przysłał i mówi, że jej się bardzo podobało. Chłopak dodaje, że Leonowi się to nie podobało. Viola dziwi się temu co powiedział, ale się śpieszy i nie może dłużej rozmawiać. Chłopak dostrzega ochroniarza ojca i czym prędzej stara się uciec. Mężczyzna (ochroniarz) zakrada się do pokoju nauczycielskiego i przegląda papiery. Nagle wchodzi Beto, a ten chowa się pod stół. Wiemy jaki jest Beto, więc mężczyźnie z łatwością udaje się wyjść  pokoju nie zauważenie.

Violetta ma randkę z Leonem, na początku myśli, że chłopak o tym zapomniał, ale później go zauważa. Leon śpiewa ukochanej 'Neustro Comino' i wręcza kwiaty. (to takie romantyczne) Podczas rozmowy chłopak wyznaje dziewczynie, że postanowił wsiąść udział w przedstawieniu ' En Gira'. Ta ze szczęścia przytula ukochanego.Olgita bardzo się wystroiła i wywala Ramallo z pokoju. Ten zauważa, że kobieta wygląda ślicznie i mówi jej to. Na Oldze nie robi to żadnego wrażenia. Do domu dzwoni Beto, który również zauważa, że kobieta wygląda ślicznie. Postanawia zagrać dla niej  piosenkę - jest to 'Podemos'Beto: Pablo?
Olga: Nie Beto, Olga..
Beto: Olga, tak.. Pablo miał rację..
Olga: Pablo, jaki Pablo?
Beto: Mój przyjaciel, powiedział mi jedną rzecz, miał rację..
Olga: Jaką?
Beto: Olga, jestem zakochany..
Olga: W kim?

'wskazuje palcem na nią'

Olga: oh.. nawet nie wiesz jaka jestem szczęśliwa, ponieważ mogłam z Tobą zaśpiewać
Beto: ja też jestem szczęśliwy, zawsze mogę słuchać, jak ty śpiewasz..
Olga: tak, to pokaż jak jesteś szczęśliwy..
Beto: ja znam tylko jedną formę okazywania szczęścia..

'i w tym momencie się całują' - tak to jest ten pocałunek, o którym wspominałam..

Między czasie Pablo rozmawia z Alexem o tym aby to on zastąpił Leona podczas przedstawienie (nie wie, że Leon postanowił zaśpiewać). Chłopak bardzo się cieszy i ze szczęścia przytula Pablo, ale gdy ten odchodzi przypomina sobie, że w tym przypadku ojciec dowie się o tym, że jest uczniem tego studio..

W studio wszyscy dalej szukają zaginionej płyty, lecz z marnym skutkiem.. Powoli zaczynają panikować, a całość podkręca Ludmiła.

W końcu upragniony moment Diego i Fran spotykają się w kawiarni..

Diego: Marco sam podjął taką decyzję, musimy go w tym wspierać, to jego droga.
Fran: Co chcesz przez  to powiedzieć? To jego kariera i może robić co chce.
Diego: Więc co jest, dlaczego nie możemy być razem..
Fran: To nie jest dobry moment, Violetta jest moją przyjaciółką i twoja byłą dziewczyna i ..
Diego: I co? To było dawno temu, jestem pewien, że Violetta nie będzie miała nic przeciwko.
Fran: A jeśli nie? Coś sięstanie..
Diego: Nic się nie stanie Francesca, nikonie nie powinno obchodzić, że jesteśmy razem.
Fran: Sama nie wiem co myśleć.. Chowaj się
Diego: Co się dzieje?
Fran: Nie mogą nas zobaczyć..
Diego: Coś się stało?
Fran: Nie, nie wierzę w to..

'Diego odwraca się i zauważa, że Leon i Violetta przymierzają się wejść do tej samej restauracji co oni'

To już koniec na dziś, przepraszam, że tak późno, ale czasami coś wypadnie człowiekowi i musi to zrobić. Mam dla Was zadanie, pod tym postem musi się pojawić 15 komentarzy, spytacie pewnie dlaczego? Otóż na naszym blogu ostatnio szwankuje liczba komentarzy, więc wraz z Word Violetta chcemy zmotywować Was do działania. Ale to też plus dla Was, bo im szybciej zbierzecie 15 komentarzy, tym szybciej zobaczycie streszczenie, a jeżeli nie uda Wam się ich zebrać, streszczenie się nie pojawi, ale ja w to nie wierzę jeżeli pod jednym postem potrafiliście napisać prawie 60 komentarzy to dla Was pestka. Oczywiście, jeżeli zbierzecie 15 komentarzy i odcinek będzie już opublikowany to wtedy zabieram się do pisania, a i jeszcze jedno nie liczą się komentarze, które napisała jedna osoba.. Mamy nadzieję, że nie będziecie na nas źli. Powodzenia i nie zapomnijcie napisać wrażeń co do odcinka i postu.!

17 komentarzy:

 1. Dziekuje ! To bardzo milo,ze je napisaliscie. Ja sama tez przetlumaczylam ostatnio dwa dialogi, wiem,ze to pochlania dlugo czasu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ahhh ♥♥ Diecesca

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy12:19

   Kocham kocham kocham ♥

   Usuń
 3. Anonimowy21:42

  nuestro camino ♥

  OdpowiedzUsuń
 4. Anonimowy22:53

  Bardzo dobre streszczenie :)
  Wykonałaś kawał dobrej roboty!
  Ludzie komentujcie, bo bardzo zależy mi na streszczeniach bo tylko wy je dodajecie :)
  Super post :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy00:06

   Zgadzam się, tylko u was jak na razie znalazłam streszczenia odcinków na bieżąco! :) Mam nadzieję, że nie przestaniecie ich dodawać ponieważ dzięki wam wiemy o czym mówią nasi ukochani bohaterowie i nie musimy oglądać tylko obrazków!!! :) Już nie mogę doczekać się streszczenia kolejnego odcinka bo oglądałam i był bardzo ciekawy! :)

   Usuń
 5. Anonimowy00:22

  Tylko 5 komentarzy a ma być 15 ludzie! Nie chcecie streszczeń? :oo
  Lilios

  OdpowiedzUsuń
 6. Anonimowy01:16

  Ja również dziękuję za streszczenie i poproszę o następne :)
  Uwielbiam Leóna. Na niego zawsze można liczyć. Wiedziałam, ze nie zostawi przyjaciół i studia w trudnej sytuacji i wróci. Super też, że pogodzili się z Violką. Mówiłam już, że uwielbiam Leóna??? :D :P:D:P ;) Dlatego cieszę się, że Antonio mu powiedział te miłe słowa, żeby nigdy się nie zmieniał. Ten chłopak zasłużył na to, zeby w końcu ktoś go docenił, on w ogóle zasługuje na wszystko, co najlepsze :)
  Nie przepadam za Ludmiłą, ale Priscilla jest dla niej okropna. W ogóle jest dwulicowa. Szkoda, ze Germanowi zauroczenie zaślepia mózg i tego nie widzi :/
  Kathleen

  OdpowiedzUsuń
 7. Anonimowy08:56

  Super streszczenie. Obyś robiła je dalej.

  OdpowiedzUsuń
 8. Super post. Jej. Pamiętam jaki na początku był był blog. Niestety 1 lub 3 komentarze pod postem. Teraz blog się zmienił. Ale na lepsze. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Anonimowy11:50

  Świetny post.
  Ania

  OdpowiedzUsuń
 10. <3 Diecesca <3 Kocham waszego bloga <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy ♥ My was też kochamy, mimo, ze jesteście leniuszkami w komentowaniu :)

   Usuń
 11. Cudowne streszczenie :) Fajnie, ze można u was poczytać miski ♥♥ :DD
  Ja mam sporo zaległości w odcinkach, więc streszczenia będą extra alternatywą, tym bardziej ze nie znam hiszpana :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Anonimowy13:43

  Proszę napisz streszczenie :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Anonimowy19:16

  Pojawi się dzisiaj streszczenie 18 odcinka?? Odcinek był bardzo ciekawy i fajnie jak moglibyśmy poczytać dialogi :)

  OdpowiedzUsuń

Każdy pozostawiony przez Was komentarz jest silną zachętą do dalszego pisania♥