czwartek, 2 stycznia 2014

Znaczenie imion członków obsady serialu Violetta.

Nie wiem jak was, ale mnie zawsze ciekawiło odkrywanie znaczeń danych imion. Jako, że nie widziałam takiego postu na żadnym innym blogu postanowiłam, że zrobię dla was post właśnie o tej tematyce. Skupię się głównie na Martinie, ale pojawi się też znaczenie imienia Diego, Lodovica oraz Alba. Oczywiście nie poprzestanę na tym poście i z pewnością w miarę możliwości pojawia się kolejne części.
  UPRASZAM O NIEKOPIOWANIE ZAMIESZCZONYCH TUTAJ TREŚCI.
Wiedzieliście, że Diego to hiszpańska odmiana imienia Jakub? A znaczenie imienia Lodovica oznacza dosłownie wspaniały wojownik? 
Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej- zapraszam do czytania.

Znaczenie imienia Martina.
Martina, a właściwie Martyna to imię pochodzenia łacińskiego(Ameryka Łacińska), które dosłownie oznacza "należąca do Marsa". Planetą Martyny jest wojowniczy Mars stąd też znaczenie jej imienia.
Dziewczyna nosząca to imię jest bardzo ambitna, posiada swoje własne plany w życiu i trzyma się ich bez względu na wszystko. Martyna to osoba, która chciałaby robić w życiu coś wielkiego, ratować świat i zarażać tym entuzjazmem wszystkich wokoło. Tutaj już widzimy prawidłowość znaczenia imienia do osobowości Martiny. Tini jest osobą kochającą pomagać, co zresztą ukazuje na każdym kroku biorąc udział w licznych akcjach charytatywnych, a także spotykając się z osobami (głównie dziećmi) chorującymi na zespół downa. Ponadto w wielu wywiadach Tinita mówiła, że chce czynić dobre rzeczy. W wywiadzie o filmie Frozen sama powiedziała:  
"To byłoby wspaniałe gdybym mogła położyć kres niesprawiedliwości, zmienić świat na lepsze, usunąć biedę."
W życiu rodzinnym osoby o tym imieniu sprawdzają się świetnie, są wierne i dbają o swój dom i bliskich. Dla nich potrafią poświęcić wszystko, co mają.
Są niezwykle wyczulone na niesprawiedliwość i krzywdę- co idealnie ma się do naszej idolki gdyż nie umie ona przejść obojętnie obok potrzebującego człowieka. Ponadto ma ona wyjątkowy dar przekazywania optymizmu, a więc jest osobą pełną życia i radosną. Jako partnerka jest wierna i zdolna do wyrzeczeń dla dobra rodziny.

Szczęśliwym kolorem Martyny jest biel i róż. Warto to wiedzieć, ponieważ można połączyć te dwa kolory i zrobić sobie wstążkę określającą, że jesteśmy Tinistas. 

Znaczenie imienia Diego.
 Diego, a właściwie Jakub to imię pochodzenia hebrajskiego. Imię to oznacza "osobę trzymającą się mocno"- co można uznać za kogoś kto stąpa twardo po ziemi.
Osoby o tym imieniu są ruchliwe, aktywne i pełne energii. Do dobrego samopoczucia potrzebują uczestnictwa w życiu świata – muszą do wszystkiego się mieszać, doradzać, wybierać, zmieniać, inaczej czują się niepotrzebni, a nawet i nieszczęśliwi. 
Słabym punktem osób posiadających tę imię jest duma, pragnienie imponowania i zyskiwania aprobaty. Jakub to osoba bardzo ambitna, która ma zdolności w różnych dziedzinach.Działa w różnych kierunkach, a kiedy znajduje ten idealny dla siebie, to potrafi czynić w tym kierunku zaskakujące cuda w szybkim czasie. W życiu codziennym Jakub jest zawsze pogodny i wesoły, zawsze stara się znaleźć w życiu pozytywne strony. Jest też osobą pełną pomysłów oraz bardzo towarzyską.
Znaczenie imienia Alba.
Alba jest to imię żeńskie, pochodzenia łacińskiego, wywodzące się od Albus - "jasny, biały, świetlisty". Dosłownie oznacza "biały płomień, świt".


Osoby noszące imię Alba cenią sobie dobrobyt i wygodę. Są uparte oraz zachowawcze, ale także bardzo energiczne, żywotne. Chcą uczestniczyć w życiu i czerpać z niego pełnymi garściami. W dzieciństwie i w młodości uwidacznia się ich silny kontakt z naturą i chęć przebywania na jej łonie. Czas aktywności zawodowej osób o imieniu Alba można porównać z siłą tajfunu. Przed osobami noszącymi imię Alba zaszczyty i honory, a także spory potencjał twórczy. Widoczna u tych osób jest mądrość i elokwencja oraz umiejętność przedstawienia z wdziękiem i taktem własnych celów i osiągnięć. Szlacheckie maniery zjednają dla noszących to imię wielu ważnych oraz wpływowych sprzymierzeńców. Cenną cechą jest lojalność wobec współpracowników.

 Znaczenie imienia Lodovica.
 Lodovica, a właściwie Ludwika to podobnie jak Ludwik imię pochodzenia germańskiego. Dosłownie oznacza "wspaniały wojownik"

Osoby o tym imieniu w młodości bardzo szanują posiadane dobra. Cenią sobie skromność i oszczędność. Są cierpliwe i zdolne do poświęceń dla większości, głównie w sferze niematerialnej. Ludwika dąży raczej do utrzymywania dystansu od innych i twardego stąpania po ziemi. Zdobyta wiedza i doświadczenie w młodości pomagają w codziennej egzystencji.  
Z pewnością, kobieta o tym imieniu posiada wiele talentów, w szczególności artystycznych. Co oczywiście w pełni zgadza się z uzdolnieniami Lodovici. Ponadto Ludwika to osoba niesamowicie zaradna, potrafi znaleźć wyjście z każdej sytuacji. Oprócz tego, wszędzie jej pełno, ponieważ jest postacią niezwykle energiczną, która nie może usiedzieć długo w jednym miejscu. Warto podkreślić to, iż zawsze wytrwale dąży do celu, który przeważnie osiąga dzięki swej pracowitości. Oczywiście, kobieta o tym imieniu jest oddana rodzinie gotowa zrobić dla nich wszystko.

Mam nadzieję, że post się wam spodoba. 
Liczę na szczere komentarze.

6 komentarzy:

 1. Kiedyś bardzo lubiłam czytać o znaczeniu imion, ale przestałam. Często w ogóle nie trzyma się to kupy. Wg mnie każdy człowiek jest inny. Znaczenie imienia wcale nie wpływa na osobowość, np. znalazłam o sobie: "Patrycja jest ekstrawertyczką. Robi wszystko, by ją zauważono. Ubiera się w pstrokate materiały, w ubrania o dziwacznym kroju. Bardzo zaborcza, potrzebuje stale publiczności." A ja jestem całkowitym tego przeciwieństwem. Skryta, nieśmiała...
  Co do posta to nawet fajny pomysł :) nie wiedziałam, że Diego to po naszemu Jakub.
  Dużo można się dowiedzieć =)

  OdpowiedzUsuń
 2. Anonimowy10:32

  Według mnie pomysł na posta jest świetny. Nawet nie wiedziałam, że Diego to po naszemu Jakub-bardzo fajnie. Czekam na next. Może Jorge, Cande, Facu.. chętnie dowiem się znaczenia tych imion ;) //misia.

  OdpowiedzUsuń
 3. Anonimowy10:59

  Fajny post.... i w sumie to dobry pomysł z tymi wstążkami, bo niby Tinistas mają fioletowe, no ale Belieberki też, więc mogą nas z nimi mylić. Ja sobie zrobię warkoczyka z białej i różowej wstążki i będę ją sobie nosiła jako znak Tinistas♥

  OdpowiedzUsuń
 4. Anonimowy16:47

  Fajnz pomzsl y tzm

  OdpowiedzUsuń
 5. ej, świetny post <33
  Dieguś to Kubuś <3

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny pomysł! Nigdy w życiu bym nie pomyślała, że Diego to Jakub... ;)

  OdpowiedzUsuń

Każdy pozostawiony przez Was komentarz jest silną zachętą do dalszego pisania♥