czwartek, 30 stycznia 2014

Disney Channel España | Violetta anty zastraszanie- akcja przeciwko przemocy.

"Jeśli jesteś zastraszany lub znasz kogoś w takiej sytuacji- natychmiast skontaktuj się z dorosłymi"
 Przemoc jest powszechnie występującym zjawiskiem na całym świecie. Fizyczna, czy też psychiczna boli tak samo mocno. Nie powinniśmy być obojętni na tego typu sytuacje! Powinniśmy pomagać tym, którzy spotykają się z problemem zastraszania i przemocy.

 Aktorzy z Violetty nie są obojętni wobec losu wielu dzieci, które spotkało cierpienie z powodu zastraszania. Jorge, Martina, Alba oraz Lodovica zaangażowali się w akcję organizowaną przez Disney Channel- Violetta anti-bullying - Contra el acoso escola.

    Słowa Lodovici, Jorge i Alby połączone w jedno tworzą następujące zdanie: "Tu silencio es mejor aliada de rosca cosa." w tłum. "Twoje milczenie jest największym sprzymierzeńcem takiej sytuacji".
   Natomiast Martina mówi: "Si estas sufriendo Bullying, conoces a alguien en esa situación, contaselo de inmediato a un adulto" co w tłumaczeniu oznacza "Jeśli jesteś zastraszany lub znasz kogoś w takiej sytuacji- natychmiast skontaktuj się z dorosłymi".

Bardzo często jest tak, ze dzieci boją przyznać się do tego, iż są zastraszane lub że ktoś się nad nimi znęca. 
Akcja pokazuje że należy PRZERWAĆ MILCZENIE! Trzeba głośno mówić, o tym co się dzieje. Ważne by przełamać swój strach i opowiedzieć o swoich problemach!
Nie bądźmy obojętni na krzywdę innych. Jeśli widzimy, ze ktoś zastrasza inną osobę- zareagujmy! 


CO MYŚLICIE O AKCJI, W KTÓREJ WZIĘLI UDZIAŁ AKTORZY Z SERIALU?
Moim zdaniem to pięknie z ich strony, że nie są obojętni na cudzą krzywdę. W dzisiejszych czasach mało kto patrzy na druga osobę, chce aby to jemu było jak najlepiej. Wielu także nie chce reagować na sytuacje gdy ktoś jest zastraszany. Ludzie boją się, a przecież to nie oni są tymi osobami. 
Pomóżmy tym, który boją się przełamać, boją opowiedzieć o swoich problemach.

POMAGAJMY! PRZERWIJMY MILCZENIE!

2 komentarze:

 1. Anonimowy21:36

  Piękny post <33
  Znam osobę, która była zastraszana, ale na szczęście właśnie dzięki pomocy innych rówieśników poradziła sobie z tym.
  Nie wolno MILCZEĆ! trzeba pomagać innym, a nie tylko patrzeć na siebie. //misia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy21:37

   P.S. Dobrze, że Jorge, Lodo, Alba i Tini angażują się w tego typu akcje. Bardzo cenię sobie takich ludzi, są oni dla mnie przykładem :*** //misia.

   Usuń

Każdy pozostawiony przez Was komentarz jest silną zachętą do dalszego pisania♥