wtorek, 14 października 2014

{nr. 844} [Sprawy organizacyjne] Nabór do redakcji bloga. /Przypomnienie/

Nie oszukujmy się. Blog stale się rozwija, a w V-loversowym świecie z dnia na dzień dzieje się coraz więcej, zwłaszcza, że teraz trwa już trzeci sezon. Na blogu obecnie jestem tylko ja i V-Fanka, ponieważ jak już zapewne wiecie Tini Polonia musiała sobie zrobić przerwę. Jeśli więc chcesz razem z nami współtworzyć bloga- zapraszam do rozwinięcia posta.

Chciałabym zorganizować nabór, ale proszę, aby chętne osoby już teraz w komentarzu napisały czy wyślą zgłoszenie, ponieważ inaczej nabór nie ma sensu. Obecnie nie wiem ile osób zostanie przyjętych, aczkolwiek wszystko zależy od was. Mogę przyjąć nawet cztery, trzy osoby lub ani jednej.

Kogo potrzebuję?  Jednej, bądź kilku osób do pisania postów, które ukończyły 11 lat i miały już jakąś styczność z blogosferą~ to przede wszystkim. Chętnie przyjmę także osobę, która zna język hiszpański na tyle dobrze by mogła tłumaczyć poszczególne scenki z V3.

Czego poszukuję u nowego redaktora.

~ Przede wszystkim chęć do pracy/pracowitość. Oczywistym jest, że osoby, które lubią pisać posty, szukać wszelakich informacji, tłumaczyć wywiady- idealnie sprawdzą się na stanowisku redaktora.

~ Dyspozycyjność. Jest to coś co będzie przeważać przy wyborze nowego członka redakcji. Oczywiście nie mówię tutaj o tym, że cały dzień i noc masz siedzieć na blogu. Nie. Dla mnie ważne jest, byś codziennie miała choć godzinę na wstawienie posta. Rozumiem także, że każdy ma swoje życie prywatne, więc nie oczekuje, że nowa osoba będzie wstawiać kilkanaście postów dziennie i codziennie.

~ Sumienność. Umiejętność odróżnienia plotki od prawdy. Blog nie jest miejscem na wypisywanie kompletnych bzdur bądź informacji, które nie są poparte dowodami. Jeśli masz zamiar pisać o pasztecie z wizerunkiem Violetty- lepiej się nie zgłaszaj. Ponadto pisz o sprawach naprawdę ważnych by nie robić z bloga śmietnika.

~ Umiejętności pisania postów. Nie potrzebuję i nie chcę kogoś, kto za post uważa wstawienie jednego, dwóch zdjęć i dopisanie do nich krótkiego zdania. Ważne jest był znał/a podstawy ortografii i poprawnego wysławiania się.

~ Umiejętność posługiwania się w podstawowym stopniu stroną picmonkey.com Dlaczego? Zdjęcia, które teraz możecie oglądać pod tytułem posta są robione właśnie na tej stronie.

~ Dbałości o wygląd postów. Ja osobiście przykładam dużą wagę do wyglądu posta. Nie przejdą u mnie małe niewyraźne zdjęcia, masa kolorów i czcionek czy fotki byle jak porozrzucane po poście. Wygląd jest ustalony i należy się do tego dostosować.

~ Znajomość języka hiszpańskiego, włoskiego, francuskiego. Oczywiście nie jest to obowiązkowe, aczkolwiek bardzo mile widziane.


Co musi znaleźć się w zgłoszeniu.

~ Imię i nazwisko (wystarczy tylko imię, jeśli nie chcesz ujawnić nazwiska)
~ Nick pod jakim funkcjonujesz na bloggerze.
~ Adres gmail gdybyś dostał/a się na okres próbny
~ Wiek.
~ Znajomość języka hiszpańskiego, włoskiego bądź francuskiego
~ Ilość czasu, którym dysponujesz w ciągu tygodnia roboczego (wtedy gdy chodzisz do szkoły) oraz w weekendy.
~ Czy masz doświadczenie w prowadzeniu bloga. Poradziłbyś sobie ze stroną picmonkey.com i czy estetyka jest twoja mocna stroną.
~ Jeśli tłumaczysz wywiady, artykuły, filmiki to z jakich źródeł wtedy korzystasz (opierasz się na własnej wiedzy, korzystasz ze słowników, książek, tłumacza)
~ Napisz trochę o sobie, bym mogła cie lepiej poznać, zobaczyć choć w minimalnym stopniu jaką jesteś osobą.


Myślę, że 'wymagania' nie są duże i jeśli ktoś jest zainteresowany, bez problemu poradzi sobie z wypełnieniem zgłoszenia. Ale uwaga! Nie koloryzujcie swoich zgłoszeń, bo to i tak wyjdzie w praniu, a chyba nikt z nas nie chce mieć potem zbędnych nieprzyjemności.

UWAGA! Aby móc wziąć udział w naborze trzeba być obserwatorem bloga. 

Zgłoszenia wysyłajcie na ten adres:

redakcja.wordvioletta@op.pl

Jeśli macie jakiekolwiek pytania dotyczące naboru- piszcie w komentarzach.

19 komentarzy:

 1. Ja się niestety nie zgłoszę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja udziału nie wezmę :/. Po prostu, na żadne nabory się nie zgłaszam, prowadzę swój blog i więcej pisać, bym rady już nie dała...


  Zapraszam serdecznie! ♥ -> http://magicalsleep.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam pytanie w sprawie naboru , które już Wam wysłałam mailem

  OdpowiedzUsuń
 4. Anonimowy22:17

  Ja udziału nie wezmę , ale życzę Wam, aby zgłosiło się jak najwięcej osób i żeby ktoś się znalazł w redakcji/ monika

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja niestety nie wezmę udziału, ale życzę wszystkim powodzenia! :))

  OdpowiedzUsuń
 6. Anonimowy15:01

  nie dam rady bo prowadze już jednen http://disneychannelpolska123.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. wysłałam zgłoszeniem, czekam na odzew :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zajrzyj jak najszybciej na swoją pocztę

   Usuń
 8. Biorę się za pisanie. Jestem obserwatorką, publiczną pod nazwą JuluskaDisney

  OdpowiedzUsuń
 9. Anonimowy18:12

  Dziewczyno ty pomyśl zanim coś napiszesz zachowujesz się jak idiotka wypisując takie brednie. 3 sezon Violetty zaczął się 10 listopada a nie w październiku tak jak ci się coś przyśniło.

  OdpowiedzUsuń

Każdy pozostawiony przez Was komentarz jest silną zachętą do dalszego pisania♥