sobota, 7 grudnia 2013

Wywiad z Joaquinem Bertholdem.

"Jestem szczęśliwym człowiekiem, który kocha to co robi"
Właściciel teatru gdzie występuje, po długiej przerwie, a także bohater w wielu programach telewizyjnych. W wieku 33 lat sławę przyniosła mu rola Matiasa w serialu "Violetta". Bramkarz w Argentino de Hockey Los Leones.
Jego życie kręci się wokół dwóch pasji- aktorstwa oraz sportu. Jest on częścią drużyny hokejowej Los Leones,a także występuje w bardzo znanej na całym świecie serii "Violetta" gdzie wciela się w postać złego Matiasa.
Kocha dramat, teatr, jest właścicielem Teatru El Grito w Palermo, gdzie występuje a teraz także uczy innych i prezentuje swoje przedstawienia. "Pochodzę z niezależnego teatru i wszystko odziedziczyłem po Queli Berthold- mojej mamie, która także jest artystką"- mówi aktor.
Tłumaczenie jest własnością bloga- kopiowanie surowo zabronione.

Czy każdy w twojej rodzinie jest artystą?
Prawie wszyscy. Moja mama razem z braćmi pracuje w naszym rodzinnym teatrze. Florencja (28lat), która jest reżyserem, pisarka oraz aktorką i Wiliam (27lat), który jest aktorem. Natomiast mój brat Martin (34lata) jest trenerem hokeja. Sport jest praktykowany przez całą nasza rodzinę. Mój ojciec Richard jest obecnie na emeryturze, ale nadal pracuję w firmie samochodowej.
Gdzie mieszkasz? Po kim odziedziczyłeś talent?
W San Isidro. Spędziłem tam całe moje dzieciństwo. Po mamie odziedziczyłem zdolności artystyczne, a po tacie sportowe i biznesowe.
Jak doszedłeś do wniosku, ze chcesz pracować w teatrze?
Jechałem do niemieckiej szkoły kiedy Carlos Kaspar dyrektor teatru Unicornio załatwił mi pracę w jego teatrze. Miałem 12 lat kiedy po raz pierwszy wystąpiłem w La ópera de dos centavos- sztuce napisanej przez Bertolta Brechta. Od tego momentu wiedziałem, że chcę kontynuować tą przygodę.
A co ze sportem?
W tym samym czasie grałem w hokeja. To jest nasza rodzinna tradycja. Moi trzej bracia już od najmłodszych lat grali w Sag de Los Polvorines. Mój dziadek założył klub, ja dołączyłem do reprezentacji aby kontynuować rodzinna tradycje. Podczas gry w hokeja skończyłem szkołę i zapisałem się na Narodowe Konserwatorium Sztuki Dramatycznej.
Co powiesz na temat Violetty?
Bycie w Violettcie jest to niespodziewany sukces, który przerósł nas wszystkich. Kiedy do mnie zadzwoniono, grałem w Tierra rebelde wraz z Sabrina Garciarena i Rodrigo Guirao Díaz, a ja z trudem wydostałem się z tego projektu, na rzecz Violetty.
Masz doświadczenie w telewizji?
Przed Tierra rebelde oraz Violettą grałem w Conflictos en red, La viuda de Rafael oraz  Historias elinicas. Reasumując jestem w telewizji od 25 roku życia. Miałem także zaszczyt wystąpić w dwóch dziełach Javiera Daulte, który jest moim wielkim idolem- kocham go.
Czy odczuwasz sukces Violetty na ulicy?
Kiedy ludzie rozpoznają we mnie Matiasa- sytuacja staje się szalona. Cały czas spotykają mnie dziwne sytuacje. Na przykład kiedy grałem w hokeja z moją drużyną w Mendozie nagle tłum zaczął śpiewać piosenki z Violetty. Po meczu przez następne trzy godziny podpisywałem autografy fanom Violetty, którzy oglądali mecz.
Jak reagują na takie sytuacje Lwy? (drużyna w której gra Joaquin)
Śmieją się, ale także naładowują energią. Mówią do mnie tak jak nazywam się moja postać w Violettcie. Początkowo było trochę dziwnie, ponieważ wychodziliśmy z drużynowego autobusu, a przez drzwiami stał tłum fanów liczących na zdjęcia i autografy.
Kiedy był twój debiut na lodzie?
W wieku 14 lat. Od tego wieku aż do 24 roku życia łączyłem dwie pasje- hokej oraz aktorstwo. Niestety kiedy zacząłem występować więcej w telewizji musiałem zrezygnować z grania w drużynie hokejowej.
Teraz grasz ponownie.
Tak. Teraz jak są już nagrane odcinki Violetty mam czas aby ponownie trenować z chłopakami z drużyny. Od czerwca jestem w pełni poświęcony nauczaniu w Teatrze El Grito oraz na graniu w Los Leones.
Co robisz w wolnym czasie?
Kiedy mam trochę wolnego czasu to nauczam w teatrze. Nawet podczas szkolenia aktorów mam bezpośredni kontakt z aktorstwem. Kocham mój zawód i poświęcam mu się jak najlepiej potrafię.
Jestem szczęśliwym człowiekiem, który kocha to co robi.
Dużo pracujesz, a co z miłością?
Czuję się dobrze. Na szczęście mam już od czterech lat dziewczynę Lucianę, która jest wizażystką i studiowała w Relaciones Publicas. Moja dziewczyna wspiera mnie. Wsparcie najbliższych jest bardzo ważne i dodaje dużo siły.
Jak się poznaliście?
Poznaliśmy się gdy byliśmy jeszcze dziećmi. Chodziliśmy do tej samej szkoły. Ona potem wyjechała na 10 lat do Hiszpanii i przez ten okres nie widzieliśmy się. Grałem w sztuce Escrito en el barro na festiwalu w San Sebastián, a ona była na widowni. Mieszkała na Teneryfie, a ja postanowiłem, że do niej przylecę. Potem straciłem paszport i zostałem z nią.
Straciłeś go, czy to była tylko strategia?
Nikt mi nie wierzy, ale ja na prawdę go zgubiłem i nie mogłem wrócić przez 20 dni do domu. Kiedy wracałem powiedziałem: Jestem z tobą i od tamtej chwili jesteśmy razem. Spakowała walizki, zostawiła wszystko i przyleciała do mnie. To było wielkie ryzyko, ponieważ nie widzieliśmy się dziesięć lat, zmieniliśmy się, ale poznaliśmy na nowo, z innej strony.
Co kochasz w Lucianie?
Podziwiam w niej wiele cech. Zachwyt jest konieczny w miłości, tak jak bezwarunkowe zaufanie do drugiej osoby. Nie ma nic piękniejszego niż dzielenie się z drugą osobą szczęściem.
Planujecie ślub?
Nie, jeszcze nie. Chciałbym się z nią ożenić ale nie chcę aby to było takie natychmiastowe. Tak, jak jest teraz, jest dobrze.
Co będziesz robił w 2014 roku?
W kwietniu ponownie rozpoczną się nagrania do kolejnego sezonu Violetty. Będzie wiele zmian. Jednak do tego czasu będę nadal występować w teatrze.
Kim jest Joaquin Berthold?
To trudne do zdefiniowania. Staram się być uczciwy, Jestem wielkim pasjonatem kina i żyję bardzo intensywnie. Poddaje się całkowicie mojej pracy i jestem facetem wciąż podróżującym.

7 komentarzy:

 1. Anonimowy14:31

  Świetny wywiad :) Co prawda nie przepadam za Joaquinem, ale wywiad jest bardzo interesujący. Dużo się o nim dowiedziałam :) Dziękuję za przetłumaczenie :**

  OdpowiedzUsuń
 2. Anonimowy17:26

  SKad bra;aS?

  OdpowiedzUsuń
 3. Kiedy wyniki konkursu?

  OdpowiedzUsuń
 4. Dobrze jest poznać go z strony prywatnej :)
  Masz jakieś jej zdjęcia?

  OdpowiedzUsuń
 5. Wybraliscie juz zwyciezce?

  OdpowiedzUsuń
 6. Anonimowy19:03

  Wow! Bardzo ciekawy wywiad :) fajnie jest go poznać od prywatnej strony <33

  OdpowiedzUsuń

Każdy pozostawiony przez Was komentarz jest silną zachętą do dalszego pisania♥